پاورپوینت بازرسی های بهداشتی در کشتارگاه

پنج‌شنبه 27 اردیبهشت 1397 ساعت 19:38
دانلود پاورپوینت بازرسی های بهداشتی در کشتارگاه بررسی بازرسی های بهداشتی در کشتارگاه پاورپوینت جامع و کامل بازرسی های بهداشتی در کشتارگاه کاملترین پاورپوینت بازرسی های بهداشتی در کشتارگاه پکیج پاورپوینت بازرسی های بهداشتی در کشتارگاه مقاله بازرسی های بهداشتی در کشتارگاه تحقیق بازرسی های بهداشتی در کشتارگاه
دسته بندی پاورپوینت
فرمت فایل ppt
حجم فایل 2905 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 23
پاورپوینت بازرسی های بهداشتی در کشتارگاه

فروشنده فایل

کد کاربری 8044

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 23 صفحه

بازرسی های بهداشتی در کشتارگاه
کشتار اضطراریEmergency slaughter
کشتار دام ­هایی که به علت درد حاد و یا شرایط خاص قادر به ادامه حیات طبیعی نبوده و تعلل در کشتار منجر به تلف شدن آن ها می شود.
مهم ترین مواردی که سبب انجام کشتار اضطراری دام می شود عبارتست از شکستگی ها و تصادفات شدید، بیرون زدگی رحم و سخت زایی، زمین گیری های طولانی مدت مثل تب شیر و اختلالات تنفسی حاد نظیر انسداد مجاری بازرسی بهداشتی گوشت و آلایش­های دامی در کشتارگاه
حفظ سلامت جامعه مهم­ترین هدف از انجام بازرسی­های بهداشتی در کشتارگاه­ها است.
در کشتارگاه­های پیشرفته و صنعتی، مکانیسم های مختلفی برای گردآوری مستمر داده ها و اطلاعات دام های کشتاری و تجزیه و تحلیل آن ها از منابع مختلف وجود دارد. =Documentation یا مستند سازی

یکی از کاربردهای اصلی این سیستم، استفاده از اطلاعات کشتارگاه به منظور تشخیص دقیق بیماری­ها و انواع اپیدمی­ها است.
سیستم ثبت اطلاعات در کشتارگاه باید شامل اطلاعات دقیق دام (سن، جنس، گونه و نژاد)، شرایط بیماری، عامل بیماری و وزن گوشت و ضمائم ضبطی باشد.
بازرسی بهداشتی باید بصورت منظم و هدفمند انجام پذیرد تا اطمینان لازم از سلامت محصولات گوشتی مورد مصرف انسان حاصل شود.
اصولاً سه دسته از گوشت­ها غیر قابل عرضه برای مصرف انسان هستند:
الف) واردات غیر قانونی: در مواقعی که دام زنده یا لاشه از کشور دیگری به طور غیر قانونی و بدون اخذ مجوزهای بهداشتی لازم وارد شده­ باشد.
ب) کشتار و عمل­آوری غیر قانونی: در مواردی که کشتار دام و یا عمل آوری گوشت در خارج از کشتارگاه­ها و مراکز صنعتی و بدون نظارت های قانونی انجام شده باشد.
ج) گوشت گونه های حفاظت­شده و در معرض خطر: شکار غیر مجاز و مصرف گوشت برخی از گونه های حیوانی حفاظت شده، در برخی از نقاط دنیا به ویژه قسمت­های مرکزی و غربی قارۀ آفریقا رواج دارد. یکی از مهم ترین علل آن فقر و وضعیت نامساعد اقتصادی بومیان منطقه است.
- اصولاً به هر گوشت یا لاشه­ای که به صورت غیر قانونی از شکار حیوانات حیات ­وحش کمیاب و در معرض خطر حاصل شود، Bushmeat"" اطلاق می­شود. بازرسی بهداشتی قبل از کشتار
مهم­ترین اهداف بازرسی قبل از کشتار عبارتند از:
1)- تعیین بیماری هایی که تشخیص آنها در بازرسی پس از کشتار و از روی لاشه امکان پذیر نباشد.
- هاری و کزاز از جمله بیماری هایی هستند که تشخیص آنها تنها از طریق کنترل علایم بالینی و رفتاری حیوان قابل تشخیص است.
2- )تشخیص حیوانات دارای بیماری­ها و عوارض قابل درمان و تعویق کشتار آن­ها تا زمانی که به طور کامل بهبود یابند.
- زیرا برخی از عوارض زودگذر و قابل درمان مانند خستگی مفرط دام به ضبط کل یا بخشی از لاشه منجر می شوند.
3-) جلوگیری از کشتار دام­ های مبتلا به بیماری های مسری و خطرناک (نظیر شاربن، جنون گاوی، و هاری) و معدوم سازی این دام ها به منظور پیشگیری از انتشار عوامل عفونی.
4)- اطمینان از اینکه حیوانات به طور کامل استراحت کرده و کلیۀ اطلاعات لازم برای تشخیص و قضاوت های بعدی در مورد لاشه آن ها اخذ شده است.
5)- حصول اطمینان از نظافت و ضد عفونی کامیون های حمل و نقل بازرسی قبل از کشتار در دو مرحله انجام می گیرد که ابتدا در هنگام ورود دام به کشتارگاه و دیگری قبل از کشتار دام انجام می گیرد.
تعداد دام ها و تراکم آنها در اصطبل انتظار باید طوری باشد که معاینه و بازرسی آن­ها به آسانی امکان پذیر باشد.
بازرسی قبل از کشتار باید در روشنایی کافی و در مکانی که حیوانات در دو حالت استراحت و حرکت به خوبی دیده می شوند انجام گیرد.
در حین بازرسی، تمام وضعیت های غیر طبیعی حیوان، علایم بیماری، آشفتگی، جراحات و غیره باید مورد توجه قرار گیرد.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.


 نمونه پیشینه تحقیق

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.